Cess İç Mimarlık Firmasına Hoşgeldiniz

Mekanlarınızda kendini dekorasyoncu ve tasarımcı olarak tanıtan amatör kişiler yerine profesyonel ve eğitim almış iç mimarlar ve mimarlarla çalışmak sizi maddi zarara uğratmaz aksine kazanç ve kalite sağlar.
Hemen Teklif Al

Beğenilen Projeler

Bize Ulaşın

Değirmiçem Mahallesi
Mithat Enç Caddesi No: 3
Regus Ofis Kat : 4 No : 411
Şehitkamil, GAZİANTEP
Sabit: +90 (342) 909 61 66
GSM: +90 (532) 139 78 80
GSM: +90 (530) 016 01 91

Ticari İç Mekan Projeleri

Bir şirketin yeni bir şirket ofisi kurmaya, yerini değiştirmeye veya mevcut bir yere yayılmaya karar vermesi her gün olağan bir durum değildir. Bu nedenle bu tür projelerin başlangıcı çok zor düşünülebilir. Yapılacağı düşünülen bir proje için yapılacaklar listesinin en üstünde, proje üzerinde çalışmak için profesyonellerden oluşan bir ekip oluşturulmaktadır. Bu proje boyutuna bağlı olarak, ekip bir yapısal mühendis, mimar, yüklenici (ler), proje yöneticisi ve bir iç mimar içermektedir.

Ofis ve İdari Bina Projeleri

Şirket profilinizi daha iyi yansıtan çözümler

Cafe Projeleri

İnsan sirkülasyonu arttıran tasarımlar

Restoran Projeleri

Daha şık ve kullanışlı, müşterilerin beğenisini kazandıracak tasarımlar

Mağaza Konsept Projeleri

Müşteri potansiyelinizi yüksek seviyeye taşıyan çözümler ve tasarımlar

İç mimarlığın ticari alanlardaki yeri

Ticari iç mekanlar, iç mekan tasarımına odaklanan iç mimarlığın alanı olmaktadır. Yıllar içinde estetik ile pratiklik ve üretkenliği birleştiren önemli bir iç mimarlığın dalı olarak gelişmiştir. Bugün ofis, perakende ve endüstriyel alan tasarımında vazgeçilmez bir unsur olarak görülmektedir.

Ticari alanı profesyonel bir biçimde doğru iç mimari prensiplerle tasarlamak; müşterileri ticari bir alana çekmek, potansiyel müşterilere hitap etmek ve o idari yapının kurumsal kimliğini gözle görülür bir şekilde değer katmak önemli bir artıdır. Bu özellikle perakende satış alanlarında önemlidir. Müşterilerin ilgisini çekmek için belirli alanlar düzenlenmektedir. Örneğin, büyük mağazalarda ürünleri sergilemek ve yoldan geçenleri ilgisini çekmek için modül mekanlar tasarlanmaktadır.

Bir ticari alanın aydınlatmanın ve mekanın optimize edilerek iç mekanlarını planlanması bir iç mimar için önemli hususlardır. Diğer tasarım alanlarının aksine, ticari iç tasarım çalışmaları inşaat aşamasında başlamaktadır. Amaç mekanlar için uygun alan ve aydınlatma tasarlamaktır. En önemli gerekliliklerden biri, yeterli açık alanlarla birlikte yeterli iş istasyonları oluşturmaktır. Yeterli aydınlatma sağlamanın yanında doğal ışığında mümkün olduğunca kullanılmalıdır. En etkin aydınlatma çözümlerini sağlamak için yapay ışık faktöründen de yararlanılmalıdır.

Gelecekteki büyümeyi sağlamak için iç mimar, şirketin veya ticari varlığın gelecekteki büyümesini de dikkate alacaktır. Büyüme, artan insan gücü ve iş istasyonları gerektirecektir. Eklemelerde, işin kapsamı ek işlevler de içerebilmektedir. Örneğin, genişleme ile birlikte genellikle daha fazla bilgisayar istasyonu veya daha fazla çalışma alanları gibi ihtiyaçlar oluşabilmektedir. Günümüzde yapılar içinde eklenebilir modüler çalışma alanları çözüm olmaktadır. Bu alanları kullanan çalışanlar aynı zamanda güç noktaları ve diğer elektronik aksesuarlar ile çalışma istasyonlarından yararlanabilmektedir.

Boş zaman alanı bir meskun alanda olduğu gibi, eğlence alanı da bir ticari alanda önemli olmaktadır. Bunlar salon ve kantin gibi ortak alanları içermektedir. Bu mekanları estetik ve konforlu hale getirmek, tasarımcının en büyük sorumluluğu ve çalışanlar arasında iyi bir moral sağlamak için hayati önem taşımaktadır.

Tüm Projeleri İncele

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.”  Walter Gropius

Kaliteli bir iç mekana sahip olmak ister misiniz ?