Cess İç Mimarlık Firmasına Hoşgeldiniz

Mekanlarınızda kendini dekorasyoncu ve tasarımcı olarak tanıtan amatör kişiler yerine profesyonel ve eğitim almış iç mimarlar ve mimarlarla çalışmak sizi maddi zarara uğratmaz aksine kazanç ve kalite sağlar.
Hemen Teklif Al

Beğenilen Projeler

Bize Ulaşın

Değirmiçem Mahallesi
Mithat Enç Caddesi No: 3
Regus Ofis Kat : 4 No : 411
Şehitkamil, GAZİANTEP
Sabit: +90 (342) 909 61 66
GSM: +90 (532) 139 78 80
GSM: +90 (530) 016 01 91

Konut ve Özel Yaşam Alanları

İç mekan tasarım hakkında Cess İç Mimarlık Ofisi‘nin düşünceleri, her evin sahip olmayı hak ettiğine inanılan genel bir harmonik hissi hayal etmektedir. İç mimari tasarıma olan tutkunun temeli budur. Bu ahenk ya da genel bir huzur duygusunun her evde (hatta tek bir odada bile) elde edilebileceği düşüncesi varolmaktadır.

Ev Projeleri

Konut iç mekanlarınızı kullanışlı ve fonksiyonel çözümler

Villa Projeleri

Size ait olan mekanlara özel tasarımlar ve çözümler

Konut projelerinin önemi nedir?

Konut ve özel yaşam alanların önemi içinde barındıran ve onunla özdeşleşen kullanıcı hayatlarını korumaktır. Doğru bir konut tasarımı, kullanıcının yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Ancak çoğu insan bunun farkında değil, bizler zamanımızın çoğunu evlerde geçirmekte ve çevremizdeki etkilerin birçoğunu üzerimizde özel yaşam alanlarımıza taşımaktayız.

Konut tasarımının öncelikli amacı rahatlıktır. İç tasarımda rahatlığın sağlanmasındaki anahtar sadece görselin ötesine geçmektir (kolektif olarak: alan, renk ve aydınlatma). İyi bir iç tasarım, tüm duyulara hitap eder ; işitme ve dokunma duyularını ve hatta koku duyusunu içerir. Tüm duyulara uyarak, bir mekanda gerçek uyum sağlanabilmektedir.

İç mekan tasarımı çoğunlukla görseldir. TV’de ve dergilerde tasarlanan iç mekanları gördüğümüzde, renk bizi etkileyen başlıca unsurdur; Muhtemelen en güçlü izlenimi veren şeydir ve bu renk psikolojisinden geçmektedir. Ama gördüğümüz renkleri ne etkiler? Yapay ve ya doğal ışık mı?. İç mekan tasarımı için ışıklandırma kalitesi çok önemlidir. Nasıl ki  biz bilinçaltında renklere tepki veriyorsak renklerde ışıklarla karşılaştığında tepkilerini vermektedir. Bu nedenle bu renkleri görmek veya nasıl göstermek istiyorsak iç mekanda, aydınlatma tasarımını çok iyi bir şekilde çözümlenmesi ve aynı zamanda kullanıcaya en rahatlatıcı bir şekilde sunulması gerekmektedir.

Ancak konut tasarımına genel bakış açısına katkıda bulunan en önemli unsurlardan biride alandır. Tam boyutsal ve çoğunlukla psikolojik değilse bile görselin ötesine geçmektedir. Bir alanın sıkı veya geniş olup olmadığı, o alanda nasıl hissettiğimizi etkiler. Sadece duvarlar arasındaki boşluk değil, zeminden tavana kadar olan boşluk ve mobilya parçaları ile yapısal elemanlar arasındaki alan, hepsi bu alandan aldığımız genel izlenime katkıda bulunmaktadır.

Gözlerimiz kapalıyken, içinde bulunduğumuz alanı göremeyiz fakat alan sadece görselliğin ötesine geçmektedir. Mekanda yerleştirilen donatılar hareket etmemizi, yönelmemizi sağlamaktadır. Bu nedenle, insan bedenine ve hareketine göre mobilya boyutlarının ölçümleriyle ilgili baglantılarda ergonometri çok önemlidir. Ve mekan planlaması buna dayanır . Yani “form işlevi takip eder.”

Tüm Projeleri İncele

“Form işlevi takip eder” Louis Henry Sullivan

Kaliteli bir iç mekana sahip olmak ister misiniz ?